2015.03.20. - "PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY"

W naszym przedszkolu pierwszy dzień wiosny obchodziliśmy zgodnie z wieloletnią tradycją. W tym roku Pani Wiosna nie zawiodła i przywitała nas prawdziwie wiosenną pogodą. Temperatura nie była może jeszcze zbyt wysoka, ale Słońca w tym dniu nie zabrakło, choć przez jakiś czas przysłonił je nam Księżyc.

O godzinie 9:30 wszystkie grupy przedszkolne zebrały się w holu przedszkola, gdzie najstarsze przedszkolaki z grupy „Promyki” przedstawiły inscenizację o czterech porach roku. Przez chwilę wszyscy bawili się śpiewając i tańcząc przy piosenkach o tematyce wiosennej, a następnie dzieci ubrały się i utworzyły barwny korowód. Nagle na przedszkolnym placu zaroiło się od żabek, kwiatków, biedronek, słoneczek i motyli. To przedszkolaki „przyozdobione”symbolami wiosny wymaszerowały z przedszkola. Nie mogło zabraknąć oczywiście Marzanny – symbolu niechcianej już zimy. Dzieci głośno skandując: „a ty zimo uciekaj, nie marudź i nie zwlekaj”, „już na wiosnę czas, zimo opuść nas”, „precz zimo zła ,tra la lala la” dały wyraźnie do zrozumienia, że pora pożegnać tę zimowa pannę. Ze względów ekologicznych Marzanna nie została utopiona, ani spalona. Skończywszy swoje panowanie musi poczekać zamknięta w przedszkolnej piwnicy aż do grudnia. W wesołych nastrojach z kolorowymi gaikami-symbolami upragnionej wiosny przedszkolaki wróciły do swoich sal.