2015.02.11. - PRZEDSTAWIENIE "WILK WITEK"

Od lat teatr Eko Studio na zlecenie ECO SA wystawia spektakle dla wychowanków przedszkoli ogrzewanych przez tę spółkę. 10 lutego zawitała do nas ekipa firmy eco z przedstawieniem o wilku Witku. Wilk Witek to pozytywna postać, która uczy jak oszczędzać ciepło, a także przypomina o podstawowej wartości, jaką jest czynienie dobra.

Jak wiemy z bajek, wilk zawsze jest zły, więc nikt nie chce się z nim zaprzyjaźnić. Problem samotności dobrze zna Wilk Witek. Zdesperowany postanawia znaleźć sobie przyjaciół. A tych można pozyskać tylko przez dobre uczynki. Witek sięga więc po gazetę i w rubryce "Ogłoszenia" sprawdza, czy ktoś nie potrzebuje jego pomocy. Wkrótce potem podając się za hydraulika, dekarza i ślusarza naprawia kaloryfery, łata dachy i otwiera zatrzaśnięte drzwi. Ku uciesze dzieci podczas każdej wizyty walczy ze swoją naturą, która nakazuje mu zjeść klienta. Czynienie dobrych uczynków też nie przychodzi mu łatwo- zamiast grona przyjaciół każda okazana pomoc dostarcza mu kontuzji i dziur w odzieniu. Zmęczony, głodny i samotny postanawia w końcu porzucić skrzynkę z narzędziami i pokazać kły. Wtedy okazuje się, że dobro zawsze powraca, a przyjaciół poznaje się w biedzie. Z takim też morałem najmłodsi wychodzą z przedstawienia. Ponadto każde dziecko obecne w tym dniu na przedstawieniu otrzymało książeczkę o przygodach wilka Witka.