2015.01.18. - CERTYFIKAT - PRZEDSZKOLE PRZYJAZNE ŻYWIENIU I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ
Wpisał: dorota

W ubiegłym roku szkolnym przystąpiliśmy do rekomendowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej programu „Przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej”. Program realizowany jest w ramach polsko – szwajcarskiego projektu współpracy KIK/34. Jako placówka promująca zdrowie przez cały czas staramy się promować zasady prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej. Wszelkie podejmowane zadania z zakresu w/w programu opisaliśmy w raporcie, który był wnikliwie analizowany przez specjalnie powołaną komisję. Dlatego też Drodzy Rodzice!! - miło nam poinformować, że nasze przedszkole otrzymało CERTYFIKAT- PRZEDSZKOLA PRZYJAZNEGO ŻYWIENIU I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ. Jesteśmy dumni, że nasze działania zostały tak wysoko ocenione.Dziękujemy całej społeczności przedszkola za zaangażowanie i podejmowanie prozdrowotnych inicjatyw.

W grudniu 2014 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Kluczborku odbyło się uroczyste wręczenie przez koordynatora projektu "Zachowaj równowagę" Pana Jana Ziółkowskiego Certyfikatu- Przedszkole Przyjazne Żywieniu i Aktywności Fizycznej na ręce Dyrektora Przedszkola Pani Jadwigi Mączki oraz lidera projektu Pani Doroty Radaczyńskiej. W imieniu Burmistrza naszego miasta, Dyrektor Administracji Oświaty w Kluczborku Pan Roman Kamiński na ręce w/w złożył podziękowania za prowadzenie i rozwijanie działań promujących zdrowy styl życia - prawidłowe żywienie i aktywność fizyczną tym wszystkim, którzy przyczynili się do uzyskania certyfikatu tj. dyrekcji, gronu pedagogicznemu i przedszkolakom. Na stronie projektu www.zachowajrownowage.pl przedszkole znalazło się na liście najbardziej przyjaznych zdrowemu żywieniu i aktywności fizycznej przedszkoli w Polsce.