2015. 01. 16. "W TEN ŚWIĄTECZNY CZAS"

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalna magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijna gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. W naszym przedszkolu także okres przedświąteczny staraliśmy się uświetnić różnymi formami aktywności dziecięcej, poprzez wspólne kolędowanie, spotkania przy wigilijnym stole, przedstawienia jasełkowe.

W dniu 18 grudnia w grupie "Stokrotki" odbyło się świąteczne spotkanie z rodzicami. Nasi milusińscy zaprezentowali Jasełka.Dzieci na ten czas przybrały postaci białych aniołków, dostojnych królów oraz pasterzy z uroczymi owieczkami. Przedstawienie przeplatane pięknymi kolędami stworzyło ciepły, świąteczny nastrój. Po udanym debiucie, następnego dnia "Stokrotki" zaprezentowały jasełka całej społeczności przedszkolnej. Wśród widzów byli także przedstawiciele Rady Rodziców.

Tego samego dnia „Promyki" także świętowały Boże Narodzenie ze swoimi rodzicami. Na początek dzieci przedstawiły ciekawą inscenizację „O piernikarzu i jego córce Katarzynie”. Następnie recytowały wiesze o tematyce świątecznej i kolędowały wspólnie z rodzicami. Na koniec złożyły życzenia oraz wręczyły rodzicom kartki świąteczne i własnoręcznie robione ozdoby choinkowe. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem.

W styczniu na „Spotkanie choinkowe” zaprosiły swoich Rodziców nasze czterolatki- „Skrzaty”. Program przygotowany z tej okazji sprawił, że na chwilkę znów poczuliśmy atmosferę tych wyjątkowych, magicznych świąt. Dzieci z wierszykami i piosenkami wędrowały do małego Jezuska, aby go rozweselić niosąc mu nietypowe dary: rękawiczki i szalik, autko do zabawy, magiczne pudełeczko, wózek i misia. Po występie nagrodzonym brawami odbył się uroczysty poczęstunek.

16 stycznia „Misie” także gościły swoich rodziców. Zaprezentowały okolicznościowy program artystyczny oraz zaprosiły do wspólnego działania. W ramach warsztatów plastycznych dzieci i obecni rodzice malowali i ozdabiali sylwetę pani Zimy.

Tego samego dnia odbyło się miłe spotkanie pt: „Z bałwankiem witamy Nowy Rok”, połączone z zajęciami warsztatowymi w grupie „Motylki”. Dzieci przedstawiły program o tematyce zimowej a następnie zaprosiły rodziców do pomocy w wykonaniu pracy plastycznej - „Bałwanka”. Na zakończenie odbył się poczęstunek po którym wychowawczynie zaprosiły jeszcze rodziców i dzieci do „zimowych” zabaw.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w spotkaniach, pomoc w przygotowaniu strojów oraz zorganizowanie poczęstunków.