2014. 11. 27. - KONKURS "JARZYNOWE CUDACZKI"

Nasze przedszkole od wielu lat propaguje treści proekologiczne i prozdrowotne, które doskonale wpisują się w realizację Szwajcarsko-Polskiego Programu pt; „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”.

Wszyscy doskonale wiemy, jak ważne w naszej diecie są warzywa. Tym razem chcieliśmy wykorzystać kreatywność naszych przedszkolaków oraz ich rodziców i nieco inaczej wykorzystać ten produkt. Nie do konsumpcji-jako źródło witamin, ale jako materiał do „wyczarowania” - jarzynowych cudaczków.

Propozycja konkursu plastyczno-technicznego pt: „Jarzynowe cudaczki” spotkała się z wielkim zainteresowaniem społeczności przedszkolnej. Na wystawce przygotowanej w holu przedszkola pojawiały się coraz to nowe, wymyślne prace. Czego tam nie było????? Szkoda tylko, że tworzywo okazało się niezbyt trwałe i nie mogliśmy dłużej cieszyć się widokiem cudnych cudaczków. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, a zwłaszcza rodzicom za zaangażowanie i udział w konkursie.