2014. 11. 26. - "ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA"

Od ponad stu lat misie towarzyszą dzieciom, dodając im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością. To nie tylko przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski, miły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku, są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. To nic, że ucho się naderwało, to nic, że kolor wypłowiał.....
W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia, który obchodzony jest w przedszkolach i szkołach na całym świecie. W naszym przedszkolu także pamiętano o tym wyjątkowym święcie.

Z tej okazji dzieci podejmowały różne działania, których tematem przewodnim był miś. Poznawały misie- bohaterów literackich, np. Misia Uszatka i Kubusia Puchatka, uczyły się wierszyka o misiu, bawiły przy piosenkach o misiach, malowały portrety swoich ulubieńców. W czasie zajęć dowiadywały się też wielu ciekawostek o prawdziwych niedźwiedziach brunatnych i ich zwyczajach. W salach pojawiły się okolicznościowe wystawki tych sympatycznych pluszaków. Kulminacyjnym punktem tego tygodnia były zabawy integracyjne pt. „Mój przyjaciel, miś” w dniu 26 listopada.

Dzieci bawiły się w dwóch grupach- osobno dzieci 3-4 letnie i osobno starsze. W czasie spotkania wykazywały się aktywnością, umysłową, ruchową i plastyczną. Była także specjalna „misiowa gimnastyka”- przedszkolaki pokonywały tor przeszkód przygotowany w holu przedszkola. Nie mogło także zabraknąć życzeń i głośnego 200 lat dla wszystkich pluszowych misiów.