2014. 11. 14. - PRZEGLĄD POEZJI DZIECIĘCEJ
Wpisał: wychowawca

W dniu 13 listopada 2014r. w Kluczborskim Domu Kultury odbyło się XII Gminne Spotkanie z Poezją Dziecięcą organizowane przez Publiczne Przedszkole nr 1 w Kluczborku. Temat tegorocznej rywalizacji brzmiał:  "Z baśnią i legendą po Polsce".
Celem spotkania była popularyzacja polskich baśni i legend, wyłanianie talentów wśród przedszkolaków oraz promowanie literatury dziecięcej.

Naszą placówkę reprezentowała grupa "Promyki", która przedstawiła legendę "O piernikarzu i jego córce Katarzynie". W rolę piernikarzy wcielili się: Morfeusz Adaś i Kacper. Kasią była Hania, kumoszką Oliwia, królem Michał, a paziem Wojtek. Widzowie dowiedzieli się z legendy, dlaczego toruńskie pierniki mają taki kształt, i skąd pochodzi nazwa "Katarzynki".

Występy małych aktorów zostały nagrodzone dużymi brawami i niespodziankami dla każdego uczestnika.

ImageImage