2014. 10. 14. -" UROCZYSTOŚĆ PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA"

Ja przedszkolaczek dzielny, będę zawsze uśmiechnięty.
Będę słuchał swoje panie, i zjadał całe śniadanie.
Będę grzecznie się bawił i pilnie uczył,
żebym mamy i taty nigdy nie zasmucił.

ImageImage

14 października w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej, w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka.

Zaproszonymi na tę uroczystość gośćmi byli przedstawicieli Rady Rodziców naszej placówki. Moment pasowania poprzedziły występy poszczególnych grup, podczas których dzieci prezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Kiedy wreszcie nadszedł moment najważniejszy tego dnia – Pani dyrektor poprosiła przedstawicieli każdej grupy wiekowej i „taaakim duuużym” ołówkiem dokonała oficjalnego pasowania wręczając dzieciom okolicznościowe dyplomy. Przedszkolaki złożyły także uroczyste ślubowanie. Pamiętając o dzisiejszym święcie Pani dyrektor przekazała również najlepsze życzenia wszystkim pracownikom przedszkola.

Po krótkiej przerwie, po raz drugi zebraliśmy się w holu przedszkola, ponieważ na dzieci czekała niespodzianka- występ teatrzyku ART-RE Studio Małych Form Teatralnych z Krakowa. Aktorzy zaprezentowali znaną bajkę pt. „O rybaku i złotej rybce”.

Dawno temu, w małej, ubogiej chatce na brzegu morza mieszkał rybak z żoną. Codziennie chodził łowić ryby. Pewnego dnia na jego wędkę złapała się złota rybka , która przemówiła ludzkim głosem..”

Przedstawienie cieszyło się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony dzieci, które zobaczyły do czego prowadzi zbytnia chciwość. Przedszkolaki wróciły do sal zadowolone i pełne oczekiwań na następną wizytę teatrzyku w naszym przedszkolu.