2014.10.01. - "ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA"

Święto dziś Ziemniaka mamy!

Tak więc wszystkich zapraszamy

Na konkursy i zawody, na zagadki i podchody.

Uśmiech, humor i zabawa- to jest najważniejsza sprawa.

1 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Pieczonego Ziemniaka. Przy wspólnym ognisku w ogrodzie przedszkolnym spotkały się najstarsze grupy - „Promyki”, „Stokrotki” i „Skrzaty”.

Dzieci poznały historię ziemniaka zainscenizowaną przez przedstawicieli poszczególnych grup. Wymieniały się pomysłami na temat tego, co można zrobić z ziemniaka? Padało mnóstwo propozycji, nie tylko kulinarnych... Ziemniak był także wykorzystany jako „rekwizyt” do wspaniałych zabaw. Było sadzenie i zbieranie ziemniaków, rzut ziemniakiem do skrzynki, wyścigi z ziemniakiem niesionym na łyżce. Było wesoło i radośnie!

A jak wiadomo zabawa na świeżym powietrzu wzmaga apetyt, tak więc po sporej dawce ruchu odbyła się degustacja bohatera dnia- pieczonego ziemniaka. Smakowało znakomicie!