2014. 09. 30. - WIZYTA W BIBLIOTECE
Wpisał: wychowawca

W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa 2014r, których głównym hasłem jest "Dziedzictwo-źródło tożsamości" Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Kluczborku zorganizowała wystawę "Cudze chwalicie, swego nie znacie". W ostatnich dniach wystawę obejrzały dzieci z grup "Stokrotki", "Promyki" i „Skrzaty”.

Wystawa nawiązuje do tradycji wartości duchowych oraz życia codziennego mieszkańców Ziemi Kluczborskiej. Przedszkolaki miały możliwość zobaczenia wyszywanych ręcznie makatek, które dawniej zdobiły ściany mieszkań, przedmiotów kuchennych takich jak młynki do mielenia pieprzu, cedzaki, makutrę do ucierania ciasta, oraz urządzeń do pracy w polu : sierpa i cepa. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyły się urządzenia do prania typu tara, balia oraz maszyny do szycia, żelazka z duszą, lampy naftowe i drewniane zabawki.

Wystawa dostarczyła wielu wrażeń i była ciekawą lekcją historii.