2014. 09. 22. - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA W "SIÓDEMCE"

Każdy przedszkolak dobrze wie,

że kiedy wrzesień kończy się,

od najmłodszego, aż po starszaka

wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.

Doceniając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i wychowaniu dziecka Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. W naszym przedszkolu świętowaliśmy ten dzień po raz pierwszy.

Hasłem przewodnim tegorocznego święta było: „Przedszkolaczek kolorowy, zawsze jest wesoły. Z tego też powodu każda grupa wystąpiła w koszulkach w ustalonym wcześniej kolorze. Zabawa odbywała się na dwóch poziomach wiekowych - najpierw maluszki, a następnie grupy starsze. Były wspólne tańce, śpiewanie piosenek i wesoła zabawa w pięknie udekorowanym na ten dzień holu przedszkola. Nie mogło także zabraknąć życzeń, które złożyła przedszkolakom nasza Pani dyrektor, a wychowawczynie zaśpiewały wszystkim dzieciom „100 lat!”. Było wesoło, było radośnie.... i mamy nadzieję, że zainicjowane święto wejdzie na stałe do kalendarza imprez w naszym przedszkolu.