2014. 05 .09. WIZYTA "SKRZATÓW" W BIBLIOTECE

Dnia 9 maja dzieci z grupy "Skrzaty" uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych.

Na początku spotkania odbyła się pogadanka na temat powodów kłótni przeprowadzona przez Panią Bibliotekarkę. Dzieci podawały przykłady sytuacji konfliktowych. Następnie miała miejsce projekcja bajki "Nie bawię się, czyli o kłótni i zgodzie”. Po jej obejrzeniu dzieciaki doszły do wniosku, że często w sytuacjach konfliktowych zapominamy właściwie o co się spieramy. Po krótkiej zabawie ruchowej Pani Jola przeczytała jeszcze jedno opowiadanie pod tytułem "Bajkowa drużyna"

Kolejną atrakcją była możliwość wyboru i oglądania wybranej książeczki. Na zakończenie dzieci zeszły do"podziemi", gdzie prezentowana była wystawa "Hobby naszych czytelników”. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem oglądały obrazy wykonane haftem krzyżykowym, obrazy malowane, wystawę fotograficzną, robótki wełniane, biżuterię i rękodzieło.

Wycieczka do biblioteki dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń.