2014. 05. 08. - ZAJĘCIE OTWARTE W GRUPIE "MISIE"

8 maja w ramach współpracy z rodzicami, w grupie „Misie” odbyły się zajęcia otwarte. Obecni na zajęciach rodzice mieli okazję obserwowania swoich pociech, ich wiedzy i umiejętności którymi się wykazują podczas zajęć edukacyjnych.

Było to zajęcie z dominacją wychowania umysłowego – temat: „Wiosenna łąka”. Na podstawie opowiadania o czterech motylkach dzieci wzbogacały swoje wiadomości przyrodnicze, wypowiadały się na temat utworu, odpowiadały na pytania, przeliczały do 4, rozpoznawały i nazywały kolory. Poprzez zagadki i ilustracje poznały mieszkańców łąki. W trakcie zabaw ruchowych wykazywały się samodzielnością i umiejętnością współdziałania z innymi.

Na zakończenie nauczycielka zaproponowała rodzicom zabawę plastyczną „Kolorowa łąka”, polegającą na rozdmuchiwaniu przez słomkę plam z farby plakatowej na zielonym brystolu. Wykonane prace wzbogacone elementami dodanymi przez dzieci będą ozdobą naszej szatni.

Image ImageImage