2014.05.01. -WŁĄCZAMY SIĘ W OBCHODY 10-LECIA POLSKI W UNII EUROPEJSKIEJ
Wpisał: dorota
Nasze miasto włączyło się w obchody jubileuszu 10 lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Mieszkańcy Kluczborka bawili się podczas majówki zorganizowanej pod patronatem Urzędu Miasta w Kluczborku, która towarzyszyła obchodom Święta Województwa Opolskiego w ramach projektu „Opolskie Kwitnące muzycznie”.

W dniach 1-3maja liczne instytucje zaproponowały szereg atrakcji dla uczestników w każdym wieku. 1 maja na kluczborskim rynku zaprezentowały swoje umiejętności muzyczne, artystyczne, taneczne i wokalne dzieci i młodzież uczęszczająca do Szkoły Muzycznej, Kluczborskiego Domu Kultury oraz przedszkolaki z kluczborskich przedszkoli. Zespól czirliderek z grup "Stokrotki" i "Promyki" wystąpił w układzie tanecznym „ Contry dance'', który przygotowała pani Marzena Świerczek prowadząca zajęcia taneczne w naszej placówce.

Występ został nagrodzony gromkim brawami,a dziewczynki otrzymały upominki rozdawane przez Klauna Pysio. Zdjęcia z występu naszych dziewczynek zostaną zamieszczone w Kulisach Powiatu. Obchody10 lecia Polski w Unii Europejskiej zostaną zaakcentowane w naszym przedszkolu poprzez uczestnictwo w konkursach plastycznych i międzyprzedszkolnym konkursie wiedzy o Unii Europejskiej organizowanym cyklicznie przez Przedszkole nr 8 w Kluczborku.