2014. 04. 10. X POWIATOWA SPARTAKIADA PRZEDSZKOLKÓW
Wpisał: wychowawca
10 kwietnia w hali OSiR uroczystą defiladą reprezentacji sześciu przedszkoli z naszego powiatu, rozpoczęła się X Jubileuszowa Spartakiada Sportowa Przedszkolaków. Organizatorem tej cyklicznej imprezy jest Publiczne Przedszkole Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Cz. Janczarskiego w Kluczborku.

Nasze przedszkole reprezentowała sześcioosobowa drużyna „Zielone zuchy” przygotowywana przez Panią Magdalenę Szpakowską, a wybrana spośród dzieci z grupy „Promyki” i „Stokrotki”- w składzie: Anna Drynda, Justyna Kiedrzyn, Maciej Gadziałowski, Jakub Groń, Mateusz Hadam, Damian Starościak.
Po zapaleniu znicza i złożeniu ślubowania przez zawodników, nastąpiło uroczyste otwarcie spartakiady, które ogłosił z-ca burmistrza Pan Andrzej Nowak. Rywalizację drużyn poprzedziła specjalna konkurencja – rzut kulą do kręgli, w której wystąpiły Panie dyrektorki przedszkoli biorących udział w zabawie.
Mali sportowcy rywalizowali w kilku sprawnościowych konkurencjach – popychanie kijkiem ringo slalomem, toczenie hula-hop, skoki na piłce. Zawodników do walki zgrzewali nasi kibice zgromadzeni na trybunach. Rywalizację drużyn przedzielały występy czirliderek z poszczególnych przedszkoli. W składzie naszych tancerek znalazły się: Karolina Breguła, Ewelina Merta, Aleksandra Ira, Zuzanna Janik, z grupy „Stokrotki” oraz Maja Niewolińska, Paulina Szecel z grupy „Promyki”. Dziewczynki zaprezentowały trudny układ z elementami akrobatyki: szpagaty, gwiazdy, przygotowany pod kierunkiem Pani Marzeny Świerczek, instruktorki tańca w naszym przedszkolu.
Imprezę uświetnił również pokaz sztuk walki- karate tradycyjne z udziałem naszego wychowanka z grupy „ Promyki”- Jędrzeja Perdka.
Po trzech konkurencjach eliminacyjnych nasza drużyna nie dostała się do finału. W tym roku wyjątkowo, z okazji jubileuszu wręczono medale i upominki wszystkim uczestnikom, co sprawiło wielką radość dzieciom i nauczycielkom. Zawodnikom  serdecznie dziękujemy za ducha sportowej walki, a czirliderkom za udany występ.