2014.01. 19 - PRZEDSZKOLNY BAL KARNAWAŁOWY

Każde dziecko duże małe,
lubi bale w karnawale.
Można zmienić się w królewnę,
w królewicza można też,
są motylki, wróżki, żabki,
jest i Batman, jest i jeż.

ImageImage

Karnawał, to czas zabaw nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Na bal w przedszkolu wszyscy wyczekiwali z niecierpliwością, planując, jak będą wyglądały stroje, dzieląc się pomysłami z kolegami.

17 stycznia na „Bal w Rio” przybyły księżniczki, damy dworu i wróżki w pięknych, balowych sukniach. Byli też królowie i książęta. Nie zabrakło Batmana, Spidermana, Pirata i Kowboja. W takt muzyki podrygiwały smoki, krokodyle, pajace, biedronki.

Zabawę poprzedziła sesja fotograficzna. Przedszkolaki z przejęciem pozowały do zdjęć indywidualnych i grupowych.

Dzieci bawiły się w dwóch grupach. W pierwszej kolejności grupy wczesnoprzedszkolne oraz „Misie” i „Motylki”, a następnie „Skrzaty”, „Stokrotki” i „Promyki”. Razem z wodzirejem prowadzącym zabawę odbyliśmy niezwykłą podróż do dalekiego Rio de Janerio. Tańce i pląsy przeplatały zabawne konkursy i zabawy z wieloma rekwizytami. Przedszkolaki między innymi leciały balonem, pokonywały rzekę uciekając przed piraniami, a gdy już wszyscy dotarli do Rio, tańczyli w rytmie samby przy wystrzałach sztucznych ogni.
Dziękujemy wszystkim za udaną zabawę i zapraszamy za rok.