2013. 12. 20 "ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W KUCHCIKOWIE"
Wpisał: dorota
 ImageImageImage

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia są okazją, aby w naszym przedszkolu zapachniało świątecznym piernikiem. Dzieci z grup "Promyki"i "Stokrotki" tradycyjnie w grudniu przystąpiły do wypieku pierników.

Przedszkolaki poznały przepis na pierniczki, przygotowywały produkty, smakowały i wąchały przyprawy korzenne takie jak:cynamon, imbir, goździki, kardamon, wanilię, gałkę muszkatołową. Największa frajdą było samodzielne wałkowanie ciasta na stolnicy, wykrawanie ciasteczek wybranymi foremkami o kształtach świątecznych. Zapach pieczonych pierniczków roznosił się po całym przedszkolu przypominając, że Boże Narodzenie jest tuż, tuż.

W dniu 20 grudnia odbyło się Świąteczne spotkanie dla rodziców w Kuchcikowie. Dzieci wspólnie z rodzicami ozdabiały pierniczki bakaliami, suszonymi owocami oraz różnokolorowym lukrem przygotowanym przez rodziców. Przedszkolaki mogły popisać się swoimi umiejętnościami podczas tworzenia ładnych wzorków na pierniczkach. Ozdobione pierniczki zapakowane w małe prezenciki dzieci zabrały do domu.

Podczas wspólnego spotkania dzieci z grupy "Stokrotki" zaprezentowały rodzicom jasełka, a dzieci z grupy "Promyki" instrumentalny koncert kolęd, wprowadzając radosny nastrój oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.