2013.11.21  ABC ZDROWEGO STYLU ŻYCIA-SPOTKANIE W BIBLIOTECE
Wpisał: dorota

Nasze przedszkolaki z grupy „ Promyki'' uczestniczyły w ciekawym spotkaniu pt: „ ABC zdrowego stylu życia”, zorganizowanym przez  Klub Kluczborskich Superbabć. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Dziecięcej.

Dzieci szybko polubiły babcie,zachowywały się swobodnie i wciągnęły się w zaproponowane tańce, piosenki i zabawy. Klub Superbabć zachęcał przedszkolaki do zdrowego odżywiania i polubienia pełnych witamin warzyw i owoców. Babcie opowiadały o tym jak zachęcały swoich wnuczków do zjadania owocowych deserów i kolorowych surówek na obiad. Dzieci natomiast wymieniały swoje ulubione owoce i warzywa,oraz prezentowały jesienne prace plastyczne wykonane w przedszkolu. Spotkanie pod hasłem „ ABC zdrowego stylu życia”obywało się w bibliotece,a więc nie mogło zabraknąć znanych wierszy Jana Brzechwy, które czytała babcia przebrana za bajkową wróżkę. Dzieci chętnie częstowały się warzywami i owocami będącymi bohaterami usłyszanych wierszy. Najbardziej przedszkolakom podobała się inscenizacja wiersza Juliana Tuwima „ Rzepka” w której mogły być aktorami. Dużo śmiechu wywołała wyciągana rzepka za którą przebrana była jedna z babć. Cały Klub Superbabć postanowił przyznały dzieciom odznakę rumianego jabłuszka za dużą wiedzę o zdrowym odżywianiu. Spotkanie zakończyło się piosenką o witaminkach,a dzieci otrzymały kolejne zaproszenie do biblioteki od babć, które reprezentowały Stowarzyszenie Regionu Kluczborskiego „ Kobietom-Mammograf”.