2013. 11. 27. "ANDRZEJKOWY BAL OWOCOWO-WARZYWNY"
Wpisał: daniela

Witaminki witaminki,
dla chłopczyka i dziewczynki,
wszyscy mamy dziarskie minki,
bo zjadamy witaminki.

27 listopada w naszym przedszkolu odbył się "Andrzejkowy bal owocowo-warzywny" promujący zdrowy styl życia. Jest on jednym z wielu działań, jakie zaplanowano w związku z przystąpieniem do programu "Przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej" w ramach zadania realizowanego polsko-szwajcarskiego projektu współpracy nr KIK/34.

W tym dniu wszystkie przedszkolaki i najstarsze dzieci z grupy wczesnoprzedszkolnej "Krasnale" zamieniły się w apetyczne owoce i warzywa. Przedszkole mieniło się kolorami pomarańczowych marchewek, dyń, czerwonych jabłuszek, pomidorków, żółtych cytrynek, gruszek, zielonych kapustek, groszków, a także wielu innych warzyw i owoców. A wszystko to dzięki strojom przygotowanym przez rodziców dla swoich pociech.

Dzień zaczął się bardzo pracowicie - dzieci przed śniadankiem wspólnie z mamusiami przygotowywały pyszne i zdrowe soki - marchewkowy i jabłkowy, wykonywały kolorowe koreczki owocowe.

W trakcie balu dzieci uczestniczyły w konkursach o tematyce owocowo-warzywnej, rozpoznawały po smaku soki owocowe i warzywne. W nawiązaniu do zwyczajów "andrzejkowych"- czarowały, radośnie bawiły się przy piosenkach o tematyce owocowo-warzywnej i przy najnowszych hitach muzycznych. Przedszkolaki gasiły pragnienie świeżo wyciśniętymi sokami.

Było kolorowo, smacznie, wesoło i zdrowo - po prostu super!!!

Pragniemy serdecznie podziękować rodzicom, którzy stanęli na wysokości zadania przygotowując wspaniałe stroje dla swoich pociech! Wielkie brawa za pomysłowość i zaangażowanie.