2013. 11. 28 - KONKURS EKOLOGICZNY
Wpisał: dorota

W naszym przedszkolu określanym mianem "Zielonego przedszkola" realizowane treści przyrodnicze i ekologiczne są bliskie przedszkolakom. Dzieci chętnie uczestniczą  w wycieczkach przyrodniczych i konkursach plastycznych dotyczących ochrony środowiska. Dlatego też chętnie przystąpiliśmy do Wielkiego Konkursu Ekologicznego zorganizowanego przez serwis edukacyjny Buliba.pl

Hasłem tegorocznej edycji konkursu jest "Drugie życie śmieci". Ideą konkursu jest zainteresowanie dzieci powtórnym wykorzystaniem odpadów, czyli tzw. upcyklingiem. Chodzi o to, aby niepotrzebnym przedmiotom nadać drugie życie przy odrobinie wyobraźni nie tylko dorosłych, ale przede wszystkim dzieci z pomocą ich sprytnych rączek.

Konkursową pracę przygotował Damian Starościak z grupy "Promyki" wraz z rodzicami. Krokodyl został wykonany z kartonowych pudeł, plastikowych butelek stanowiących stelaż pracy, z worków na śmieci, kolorowej folii, zakrętek od butelek, opakowań po jajkach. Nasza praca konkursowa została wyeksponowana w holu przedszkola do podziwiania przez rodziców i przedszkolaków. Głosowanie na prace biorące udział w konkursie odbywa się drogą internetową. Dlatego zachęcamy społeczność naszego przedszkola do oddawania głosów na "naszego krokodyla" do dnia 3 grudnia do godziny 23:59.

Na prace można głosować po zalogowaniu się na stronie www.buliba.pl

Każdego dnia jedna osoba może oddać 6 głosów na 6 różnych prac. Z jednego adresu IP można oddać na jedną pracę maksymalnie 3 głosy dziennie.

Dziękujemy za zrealizowanie ciekawego pomysłu na pracę i zapraszamy dzieci i rodziców do udziału w innych konkurach plastycznych na terenie naszego przedszkola.