2013. 11. 25 - "ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA"
Wpisał: daniela

Listopad to szczególny miesiąc dla każdego malucha! Wszystko za sprawą niezwykłego święta przepełnionego radością, ciepłem i promieniami dziecięcych uśmiechów. O czym więc mowa? O jedynym i niepowtarzalnym Międzynarodowym Dniu Pluszowego Misia! W tym roku przypada 111 rocznica urodzin pluszowego misia, maskotki która jest bardzo bliska każdemu dziecku, jest dla niego towarzyszem zabaw, przyjacielem, obrońcą dającym poczucie bezpieczeństwa.

W naszym przedszkolu przez cały tydzień poprzedzający Światowy Dzień Obchodów Pluszowego Misia, przypadający na dzień 25 listopada odbywały się zajęcia i zabawy o tematyce „misiowej”. Każde z dzieci mogło pochwalić się swoim cudownym pluszowym misiem. Do zajęć o tematyce misiowej przyłączyły po raz pierwszy najstarsze grupy wczesnoprzedszkolne "Krasnale" i "Smerfy".

Urodziny misia obchodziliśmy już po raz piąty. Uroczystość pod hasłem "Mój przyjaciel miś" zorganizowaną w ramach kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom" świętowały w grupach- "Promyki" ze "Stokrotkami", "Skrzaty z "Motylkami", "Misie" z najstarszymi grupami wczesnoprzedszkolnymi "Krasnalami" i "Smerfami".

W trakcie imprez urodzinowych wszyscy bawili się przy muzyce, ćwiczyli "misiową gimnastykę", poznali wartości zdrowotne miodu, wypowiadali się o swoich przytulankach, odśpiewali życzenia 200 lat dla wszystkich pluszowych misiów. Na koniec spotkania każde dziecko dostało medal z wizerunkiem pluszaka, wafelki z miodem i "żelkowego misia".