2013. 11 16 - XI GMINNE SPOTKANIE Z POEZJĄ DZIECIĘCĄ

W dniu 6 listopada w Kluczborskim Domu Kultury odbyło się XI Gminne Spotkanie z Poezją Dziecięcą pt: "Jeżyk z daleka jedzie, walizkę z bajkami wiezie". Organizatorem tej cyklicznej imprezy było Publiczne Przedszkole Nr 1 w Kluczborku.

Spotkanie z bohaterami bajek prowadził "nieokrzesany" Jeżyk, który wraz ze swoją przyjaciółką Polą opowiadał dzieciom o swoich podróżach po Europie.

Dzieci z naszego przedszkola przedstawiły bajkę pt.: "Jarzębinka" J. Tajca. Nasi mali aktorzy wspaniale odzwierciedlili dramaturgię utworu, głosem podkreślając narastające emocje.

Na scenie zaprezentowały się dzieci z grupy "Stokrotki" i "Promyki" w składzie:

Maja Niewolińska - Jarzębinka
Zuzia Janik - jarzębinowe drzewko
Karolinka Breguła - Babcia
Jagódka Musiałek - wiewiórka
Darek Stefaniszyn - niedźwiedź
Kuba Groń - wilk
Ewelinka Merta i Emilka Mączka- łabędzie

Spotkanie nie miało charakteru konkursu i wszystkie przedszkolaki biorące w nim udział zostały nagrodzone.
Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu kostiumów dla dzieci.

Nasi mali artyści wystąpili także przed swoimi kolegami w przedszkolu. 19 listopada wszystkie grupy przedszkolne zebrały się w sali "Stokrotek", aby obejrzeć i oklaskiwać popisy starszaków. Przedstawienie "Jarzębinka" wszystkim bardzo się podobało. Gratulujemy dzieciom i wychowawczyniom.