2013. 10. 10. - WIZYTA W MUZEUM

10 października dzieci z grupy "Skrzaty" odwiedziły Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku, aby podziwiać wystawę "Kluczbork dawniej i dziś" i poznać nieco bliżej historię własnego miasta.

Dzieci przywitała Pani Przewodnik, która legendą o powstaniu miasta wprowadziła zainteresowanych w dawne dzieje Kluczborka. "Skrzaty" obejrzały makiety najciekawszych budowli w mieście - m. in. ratusza i kościołów, a także miały okazję przymierzyć dawne stroje kobiet, co było dla nich nie lada atrakcją. Jednak na tym się nie skończyło - na zakończenie dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych, polegających na kolorowaniu herbu i ratusza, a ich prace zostały sygnowane ozdobną pieczęcią muzeum. Wycieczka była bardzo cenną i interesującą lekcją historii.