2013. 09.23 - "BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK "- SPOTKANIE Z POLICJANTEM
Policjant – to naprawdę przyjaciel nam bliski.
Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.
Uśmiecha się do dzieci, ręką do nich kiwa.
Pogrozi nieraz palcem – i tak czasem bywa
Wrzesień jest miesiącem, w którym w placówkach oświatowych szczególny nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo. Dlatego dzieci z naszego przedszkola miały okazję spotkać się z przedstawicielem policji.

W dniu 23 września przybyła do nas pani aspirant Tatiana Gałuszko z z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku. Spotkanie przebiegało w dwóch etapach. Najpierw z grupami dzieci starszych-  "Skrzaty", "Stokrotki" i "Promyki', a następnie z dziećmi młodszymi -"Motylkami" i "Misiami'.  Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa i z zainteresowaniem słuchały krótkiej pogadanki z zakresu bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród najmłodszych.

Pani Policjantka przybliżyła obecnym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu (np. w wielkim sklepie) oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych.Uświadomiła dzieciom jak ważna jest znajomość własnego imienia i nazwiska oraz adresu zamieszkania. Przedszkolaki przypomniały sobie także bezpieczną pozycję w przypadku ataku psa. Na prośbę nauczycielek i dzieci, w ramach "Głośnego czytania dzieciom" pani policjantka przeczytała wiersz nawiązujący do omawianej tematyki pt."Idę do przedszkola" -I. Salach . Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze.