2013. 09. 03. - "SPORT - TO ZDROWIE!!!"

Zabawy ruchowe, ćwiczenia gimnastyczne i gry na powietrzu są ważnym elementem pracy przedszkola. W podstawie programowej wychowania przedszkolnego jednym z celów jest "troska o zdrowie dzieci i ich sprawność fizyczną, zachęcanie do uczestnictwa w zabawach i grach sportowych". Dziecko potrzebuje ruchu tak samo jak zdrowych posiłków, czy bajek na dobranoc. Tylko tak może się dobrze rozwijać. W naszym przedszkolu od lat realizujemy dodatkowe programy i przedsięwzięcia dotyczące szeroko pojętego zdrowia, aktywności ruchowej i bezpieczeństwa dzieci.

U progu nowego roku szkolnego pragniemy przypomnieć Rodzicom, jak ważna w życiu jest aktywność ruchowa i sport. Zachęcamy do lektury listu Pani Minister Sportu i Turystyki Joanny Muchy skierowanego na inaugurację roku szkolnego 2013/2014. Wpisując w wyszukiwarce internetowej: List Minister Sportu i Turystyki Joanny Muchy znajdziecie Państwo pełny tekst listu, a pod adresem: Sport- nawyk na całe życie - można obejrzeć prezentację dotyczącą nowych programów w sporcie powszechnym.