INNOWACJA W GRUPIE SKRZATY
Wpisał: Kamila

Sezonowym owocem, który można teraz kupić na straganach jest truskawka. Realizując kolejny temat innowacji pedagogicznej "Mali twórcy zdrowej kuchni" w grupie "SKRZATY" wykorzystaliśmy jej walory smakowe i odżywcze.

Dnia 28 maja 2019r. dzieci wykonywały jogurt truskawkowy. Celem zajęć było rozumienie konieczności spożywania nabiału, rozwijanie zdolności do komponowania i przygotowania zdrowych napojów. Na początku zajęć dzieci dowiedziały się o wartościach zdrowotnych truskawki i roli nabiału w diecie. Następnie  przystąpiły do wykonania jogurtu. Przedszkolaki blenderem rozdrobniły owoce i dodały jogurt naturalny, dosłodziły i napój był gotowy. Najważniejszym momentem zajęć była degustacja. Jogurt był pyszny a przedszkolaki pijąc go zyskały "nowe moce".