XI GMINNY QUIZ PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY  ZIELONA DŁOŃ
Wpisał: Kamila

27 marca odbyła się w naszym przedszkolu kolejna edycja Gminnego Quizu Przyrodniczo-Ekologicznego, pod hasłem „WITAMINOWE A B C”.

W tegorocznej imprezie wzięło udział 6 drużyn z przedszkoli naszej gminy, oraz zaproszeni  goście .Nad przebiegiem Quizu czuwała komisja w której zasiedli: pani Ewa Stala z Sanepidu w Kluczborku, pani dietetyk Anna Sawicka, pan Dariusz Morawiec wiceburmistrz Kluczborka, która za poprawnie wykonane zadanie wrzucała pomidorki do koszyczka każdej drużyny.

Nasze przedszkole aktywnie realizuje program „ZDROWIE TO SKARB”, którego celem jest wdrażanie zasad prawidłowego żywienia .W nawiązaniu do realizowanego programu, konkurencje quizu dotyczyły w tym roku treści prozdrowotnych.

Pod hasłem „Witaminowe A B C” dzieci rozwiązywały zagadki, poznały wiosenne nowalijki, układały menu wybierając zdrowe produkty, a także odpowiadały na pytania dotyczące witamin. Nie zabrakło zabawy ruchowej z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Wesołym przerywnikiem w zmaganiach przedszkolaków był przygotowany układ taneczny z pomponami w wykonaniu dziewczynek z grupy „Promyki” do piosenki „ Zdrowie”. Największą atrakcją pod koniec quizu było samodzielne przygotowanie wiosennych kanapek z wykorzystaniem nowalijek. Każda drużyna starała się aby ich kanapki były smakowite oraz przyciągały wzrok pięknym wykonaniem. Pani dietetyk z naszego jury pokazałaby talenty dzieci nawet w programie Masterchef Junior. Dzieci były bardzo dumne z tej pochwały i ze smakiem zjadły wszystkie kanapki.

W trakcie quizu rozstrzygnięto także ogłoszony wcześniej przez nasze przedszkole konkurs plastyczny pod hasłem „ ZDROWO JEMY-SZYBKO ROŚNIEMY”.  Wszyscy uczestnicy konkursu i quizu otrzymali dyplomy i okolicznościowe upominki.