Wpisał: Kamila

W poniedziałkowy ranek przedszkolaki z grup „Skrzaty” i „Stokrotki” spędziły bardzo pracowicie. W ramach Projektu Kuchcikowo dzieci przygotowały się do wykonania owsianych ciasteczek, zdrowego odpowiednika sklepowych łakoci.

Przedszkolaki dowiedziały się jakich zdrowych składników można użyć do wypieku pysznych ciasteczek. Przed przystąpieniem do pracy dzieci starannie umyły rączki i można było zabierać się do pracy. Po zmieszaniu pożywnych składników, miedzy innymi płatków owsianych, wiórek  kokosowych z odrobiną miodu dzieci przystąpiły do nadawania ciastkom odpowiednich kształtów. Następnie ciastka powędrowały do piekarnika a w całym przedszkolu rozchodził się piękny aromat.

Wspólne wypieki dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń, ale największą przyjemność sprawi ich degustacja.