2019.03. 01 - ABC WITAMINKI
Wpisał: Kamila

1 marca dzieci w grupach „Stokrotki” i „Promyki” wzięły udział w kolejnych zajęciach z przedsięwzięcia „ABC Witaminki”. Tym razem dzieci wraz z paniami przygotowały LEMONIADĘ.

Nasza lemoniada przygotowana została z trzech składników:

·         Wody mineralnej

·         Soku z owoców cytrusowych (cytryny, pomarańcze oraz limonki)

·         Miodu by była zdrowsza

Cytując przepis z którego robiliśmy ten przepyszny i orzeźwiający napój : „Prawdziwa, tradycyjna lemoniada ma smak wody cytrynowej. Powinny pływać w niej kawałki cytryny, aby podkreślały kwaskowaty i nieco gorzkawy smak napoju. Cytrynowa lemoniada nie tylko potrafi skutecznie ugasić pragnienie. Ma ona, dzięki cytrynie, także działanie prozdrowotne i upiększające. Owoc cytrusowy, jakim jest cytryna, ma właściwości antybakteryjne i antyseptyczne”. Możemy być pewni, ze nasza taka właśnie była.

Przygotowanie lemoniady rozpoczęliśmy od … umycia rąk! To podstawowa czynność, którą wykonujemy zanim przystąpimy do przygotowania jakiegokolwiek posiłku, czy napoju. Poprzez tzw. „masowanie” owoców, odzyskaliśmy jak najwięcej soku, po czym należało go własnoręcznie wycisnąć – to sprawiło nam bardzo dużo zabawy. Po wymieszaniu soku z wodą i miodem uzyskaliśmy gotowy napój. Proporcje owoców jakie zostały dobrane, przez dzieci, sprawiły, że jeden dzbanek był o wyrazistym smaku limonek, ale i to nie zniechęciło nikogo do degustacji własnoręcznie przygotowanego napoju.