2019. 02. 20  KUCHCIKOWE ZABAWY Z KOLORAMI
Wpisał: Kamila

20 lutego 2019 r. odbyły się zajęcia kulinarne z Projektu Edukacyjnego „Kuchcikowe zabawy z kolorami” w grupie : „Misie” i „Motylki”, dominującym kolorem warsztatów był kolor „biały” pt. „Mleko i przetwory mleczne”.

W pierwszej części spotkania Przedszkolaki dowiedziały się, skąd tak naprawdę pochodzi mleko, poznały rolę wapnia i witaminy D w budowaniu mocnych i zdrowych kości, dzieci dowiedziały się również, że sery, podobnie jak reszta produktów z gamy Nabiału, zawierają wapń, białko, a także witaminę B12. Przypomniały sobie jak wygląda piramida żywienia przedszkolaka, z czego wynika kształt piramidy, czyli- dlaczego jednych produktów jemu więcej, a innych mniej? Dlaczego dobrze zbilansowana dieta jest bardzo ważna dla właściwego i zdrowego rozwoju? Zanim jednak dzieci przystąpiły do przyrządzenia zdrowego śniadania, zgodnie ruszyły umyć rączki. Zasady higieny obowiązują wszystkich i wszędzie.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo aktywni, a w trakcie warsztatów nauczyli się wielu ważnych rzeczy takich jak: Bezpiecznie posługiwać się nożem, tarką do warzyw?. Wykorzystując swoje manualne umiejętności, samodzielnie przygotowały pastę serową z rzodkiewką i szczypiorkiem. Tylko czasem potrzebowały niewielkiej pomocy. Dzieci bardzo sprytnie rozgniatały ser, kroiły szczypiorek, ścierały rzodkiewkę na tarce, samodzielnie nakrywały do stołu. Dzieci spisały się rewelacyjnie.