2019. 01. 17  ZAJĘCIA BIBLIOTECZNE GRUPY STOKROTKI
Wpisał: Kamila

17 stycznia grupa „Stokrotki” wybrała się na zajęcia biblioteczne do Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Kluczborku. Dzieci po rozgoszczeniu się na pufach, wysłuchały ciekawych opowieści Pani bibliotekarz o bezpieczeństwie oraz zabawach na śniegu, gdyż taki był temat naszego spotkania „Bezpieczne ferie”.

Po obejrzeniu prezentacji odbył się quiz wiedzy, oczywiście przedszkolaki wszystko pięknie zapamiętały. W ramach przerywnika dzieci zapełniały basen „śnieżkami”. Przy okazji zabawy okazało się , że niektóre z naszych butów mają śliskie podeszwy i nie nadają się na dłuższe wędrówki po śniegu i lodzie. I tu zaczęła się druga część zadania, jakie miała dla dzieci Pani bibliotekarz… musiały zaprojektować podeszwy, ale nie takie zwykłe, bezpieczne podeszwy butów. To była naprawdę świetna zabawa! Czas nieubłaganie płynął i musieliśmy się pożegnać, by wrócić do przedszkola. Dostaliśmy prezenty, każdy zabrał pamiątkową zakładkę z godzinami pracy biblioteki. Teraz już nikt nie zapomni kiedy może tutaj przyjść.